Урок в 4 класі - Черняк Г.Г.


Урок математики в 4 класі
                                                Черняк Галина Григорівна –
                                                      вчитель початкових класів
                                                      Великовисківської ЗШ І-ІІІ ст.


Тема: Письмове множення на трицифрове число. Розв’язування задач вивчених видів.
Мета: ознайомити учнів з особливостями алгоритму та запису письмового множення багатоцифрових чисел на трицифрове; опрацювати задачі на рух; формувати обчислювальні навички; удосконалити навички вміння розв’язувати задачі вивчених видів; розвивати логічне мислення, пам'ять, вміння працювати у парі; виховувати почуття дружби, єдності, інтерес до навчання.
Обладнання:  комп’ютер, мультимедійна презентація по темі уроку, таблиці по темі уроку, підручники, інтерактивні вправи.
Використано прийоми і методи: бесіда, ілюстрація, демонстрація, створення ситуацій успіху, заохочення учнів, опитування; метод кейсів; мнемотехніка; інтерактивні методи.
Тип уроку: комбінований.
                                               Хід уроку                             
І. Організаційний момент.
- Діти, ви любите подарунки? А дарувати подарунки любите? Тож, давайте завітаємо до великого торгового центру, щоб вибрати вашим матусям подарунки до Дня матері?
- А що ми повинні добре вміти в магазині? (рахувати гроші).
Слайд № 2.
Міркуємо — швидко!
Відповідаємо — точно!
Лічимо — правильно!
Пишемо — гарно!
(Записати число в зошиті).
Тема та завдання уроку. Для того, щоб швидко і правильно рахувати гроші в магазині, сьогодні ми будемо вчитися множенню на трицифрове число.
Завдання: (Слайд 3).
-     Будемо множити багатоцифрове число на трицифрове;
-     Спробуємо розв’язати деякі цікаві задачі.
-     Будемо удосконалювати вміння рахувати усно.
Підготовка до роботи над засвоєнням нового матеріалу
Тож, перед візитом до торгового центру, ми повинні добре підготуватися.
Перевірка домашнього завдання
Вправа «Знайди пару» http://LearningApps.org/watch?v=pk16h78nj17

Актуалізація  опорних  знань  і  практичного досвіду учнів
Усний рахунок. Вчимось мислити. Математична розминка.
А щоб краще працювати
Треба розум розім’яти
Тож рахуємо усно
Гра «Сонечко»
(Слайд 4).
Виконайте множення                                        Виконайте ділення

0                  2                                                     120                    160
40            34          100                                                              40
10                 3                                                      80                   320

Розташуйте числа в порядку зростання і покажіть це графічно (діти малюють)
8070    50190     86408    1964      14425 
Слайд 5

Практичне засвоєння нового матеріалу
1.     Встановити порядок дій.
79 х (10000 – 9194) + 23673: 34 (фронтально з учнями, на дошці).
173 х 908 – (952688 + 10032) :15 (самостійно учні говорять з місця по черзі)
       1       2               4               3
537 х 706+ (122706 – 109634) : 43 (в парах). 
Слайд 6 .
Перевірка.
2.     Множення на число, яке містить 0.
173 х 908 (розв’язуємо на дошці з поясненням)
537 х 706 (самостійно в парах).
3.     Робота з підручником.
№ 1030 (Перетворити вираз на вираз без дужок. Обчисли).
Фізкультхвилинка «То не є проблема»
4.     Задача № 1032. Задача на рух.
      Слайд 7.
Скласти умову задачі графічно (діти роблять малюнки в зошитах разом з учителем).
Скласти розв’язок (з поясненням вчителя)
Обчислення (самостійно).
168:3=56 км.год - швидкість вперед
56-14=42 км.год. – швидкість назад
168:42=4 год.
Відповідь
5.     Геометричний матеріал. «Хибне – істинне твердження». Класифікація http://LearningApps.org/watch?v=pcmvekf6317

Підсумок уроку
1.     Уявіть собі! Мнемотехніка «Гра з цифрами за методом Цицерона»
Уявіть, що наше сонечко взяло відерце з синьою фарбою і на дверях класу написало цифру 2. Потім  змінило фарбу на білу та широким пензлем написало на  шафі цифру 15, яка буде значно більша за попередню цифру. А от нове число 38 напише   солодким  медом на стіні. Цвяхом  нашкрябає  на  парті  цифру 74. На підлозі вологим промінчиком  зобразить число 55. Величезну 4 напише на склі сметаною. Подивилось на стелю. Чом  би не намалювати на ній блакитною фарбою 69? Але обережно, щоб фарба на голову не накрапала. Число 71 напише на дошці зубною пастою.
Тепер спробуємо  ми пройти цим маршрутом і назвати всі уявні числа.
2.                Дайте характеристику числу 2017.(попереднє і наступне числа).
3.                Хмаринка слів «Про головне на уроці».

4.                Оцінювання учнів.

Всі матеріали уроку розміщено на Padlet дошці за посиланням: 

https://padlet.com/gubenko8/locgp3z29wte

Немає коментарів:

Дописати коментар